Το πιπεράκι, κάθε μέρα σου κρατάει συντροφιά!

Πρεμιέρα με ήττα στο πρωτάθλημα για την Μπαρτσελόνα: Έχασε με 1-0 στην έδρα της Μπιλμπάο

Με ήττα ξεκίνησε η Μπαρτσελόνα την προσπάθεια υπεράσπισης του «στέμματός» της στο ισπανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, καθώς έχασε την Παρασκευή με 1-0 από την Μπιλμπάο στο «Σαν Μαμές».

Το γκολ που έκρινε το ματς και έγειρε την πλάστιγγμα της αναμέτρησης προς τη μεριά των Βάσκων το πέτυχε στο 89ο λεπτό με απίστευτο ψαλιδάκι ο Αντουρίθ, ένα μόλις λεπτό μετά την είσοδό του στο ματς.

Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Βαλβέρδε, η οποία αγωνίστηκε χωρίς τον Μέσι, ενώ έχασε λόγω μυικού τραυματισμού στο 37' και τον Σουάρεθ, σημάδεψε δύο φορές τα δοκάρια της εστίας των γηπεδούχων (32' Σουαρεθ, 44' Ραφίνια).