Το πιπεράκι, κάθε μέρα σου κρατάει συντροφιά!

Πάει για το repeat στη Μασσαλία ο Τσιτσιπάς: Προκρίθηκε άνετα στον τελικό

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς ξεπέρασε με συνοπτικές διαδικασίες το εμπόδιο του Αλεξάντερ Μπούμπλικ και πήρε με σχετική άνεση την πρόκριση στον τελικό του τουρνουά της Μασσαλίας, όπου θα προσπαθήσει να υπερασπιστεί

το τρόπαιο που κατέκτησε πέρυσι στη διοργάνωση.Ο Έλληνας πρωταθλητής πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση στον ημιτελικό κόντρα στον 22χρονο Καζάκο τενίστα και, επικρατώντας με 7-5, 6-3 σε μόλις 68 λεπτά, θα έχει την ευκαιρία να διεκδικήσει και εφέτος την κούπα στη γαλλική πόλη.

Πλέον ο «Στεφ» περιμένει να μάθει τον αντίπαλό του στον κυριακάτικο τελικό του τουρνουά, που θα προκύψει από την αναμέτρηση του Φίλιξ Οζέ Αλιασίμ με τον Ζιλ Σιμόν.

Αυτή ήταν η 7η σερί νίκη του Τσιτσιπά στο τουρνουά, όπου θα πρέπει να σημειωθεί πως δεν έχει χάσει ούτε σετ έως σήμερα το 2019 και το 2020.

Ο τελικός της Κυριακής θα είναι ο δέκατος για τον Έλληνα τενίστα στο Tour.

Πηγή:zougla.gr