Print this page
Ασταμάτητη η Ατλέτικο Μαδρίτης 5-0 την Οσασούνα

Σαν «σίφουνας» πέρασε από την Παμπλόνα η Ατλέτικο Μαδρίτης που επικράτησε με το εμφατικό 5-0 της Οσασούνα για την 29η αγωνιστική της La Liga.Οι Μαδριλένοι στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκαν

χάρη στο γκολ του Ζοάο Φέλιξ στο 27'. Η επανάληψη, όμως, ήταν παράσταση για έναν ρόλο. Ο Πορτογάλος στο 56' έκανε το 0-2. Στο 79' ο Γιορέντε ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. Τρία λεπτά αργότερα ο Μοράτα έκανε το 0-4 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Καράσκο στο 88' που διαμόρφωσε το τελικό 0-5.

Με αυτή τη νίκη η Ατλέτικο ανέβηκε στην 4η θέση κι ευελπιστεί να εξασφαλίσει ένα εισιτήριο για το Champions League.