Το πιπεράκι, κάθε μέρα σου κρατάει συντροφιά!

Πάρτι της Βραζιλίας κόντρα στην Αργεντινή...Δείτε το video

Μεγάλη νίκη με σκορ 3-0 πήρε η Βραζιλία κόντρα στην Αργεντινή, στον αγώνα που διεξήχθη για τα προκριματικά του Μουντιάλ του 2018.Οι βραζιλιάνοι ποδοσφαιριστές υποδέχθηκαν τους αντιπάλους τους στο «clasico»

της Λατινικής Αμερικής και μετέτρεψαν το ντέρμπι σε περίπατο, χάρη στα γκολ των Κουτίνιο (28’), Παουλίνιο (58’) και Νειμάρ στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Η ήττα αυτή βάζει σε μπελάδες την Αργεντινή, αφού παραμένει στην έκτη θέση της βαθμολογίας η οποία δεν δίνει εισιτήριο για την τελική φάση.

Δείτε τα γκολ του αγώνα στο βίντεο που ακολουθεί!

Στα άλλα ματς της ζώνης της Λατινικής Αμερικής

Η Ουρουγουάη δυσκολεύτηκε αλλά μάζεψε τους τρεις πόντους από την συνάντησή της με το Εκουαδόρ (2-1), με τις δύο ομάδες να παραμένουν σε θέση απευθείας πρόκρισης

Το Περού σημείωσε τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, για να πανηγυρίσει θρίαμβο (1-4) επί της Παραγουάη στην Ασουνσιόν, ενώ ο Τζότζεφ Μαρτίνες έγινε ο πρώτος παίκτης της Βενεζουέλας που σημείως εχατ-τρικ σε προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου, στην ευρεία νίκη (5-0) επί της Βολιβίας.

Νωρίτερα, η Χιλή, χάρη σε εξαιρετικές αποκρούσεις του τερματοφύλακα της Μάντσεστερ Σίτι Κλαούντιο Μπράβο, πριν αντικατασταθεί (64) τραυματισμένος, έμεινε όρθια (0-0) στην Μπαρανκίλα, απέναντι στην Κολομβία, που πάντως παραμένει τρίτη. Ο αγώνας σηματοδότησε από την διεθνή επιστροφή του Ρανταμέλ Φαλκάο μετά από μια απουσία 13 μηνών από την Κολομβία.

Tα αποτελέσματα (11η αγωνιστική):

Κολομβία - Χιλή 0-0
Ουρουγουάη - Εκουαδόρ 2-1 (12 Κόατες, 45+1 Ρολάν - 45 Καϊσέδο)
Παραγουάη - Περού 1-4 (10 Ριβέρος /-49 Κριστιάν Ράμος, 71 Φλόρες, 79 Κουέβα, 84 αυτογκόλ Έντγκαρ Μπενίτες)
Βενεζουέλα - Βολιβία 5-0 (3 Κουφάτι, 10, 67 και 70 Τζόσεφ Μαρτίνες, 74 Οτέρο)
Βραζιλία - Αργεντινή 3-0 (25 Κουτίνιο, 45+1 Νεϊμάρ, 58 Παουλίνιο)